1,5 mln zł od Premiera na budowę szkoły specjalnej

InformacjeInwestycjeInne

Starosta Powiatu Dębickiego, podczas dzisiejszej konferencji prasowej (11 października br.), poinformował o pozyskaniu nowych środków na budowę szkoły specjalnej. Powiat Dębicki otrzyma dodatkowe 1,5 mln złotych, które pochodzą z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów.

Starosta Piotr Chęciek podziękował za pomoc w zdobyciu dofinansowania pani poseł Józefie Hrynkiewicz, panu europosłowi Tomaszowi Porębie oraz kandydatowi na posła - panu Krzysztofowi Sobolewskiemu. Starosta podkreślił, że Powiat Dębicki posiada zapewnienie o dalszym wsparciu inwestycji w nadchodzącym roku.

Jak zapewnił Wicestarosta Adam Pieniążek stan surowy zamknięty nowej siedziby Szkoły Specjalnej w Dębicy ma być gotowy do 15 grudnia br. Za wykonanie tego etapu inwestycji odpowiada firma KARPAT-BUD.

Nowa siedziba będzie wyposażona m.in. w nowoczesną halę sportową, siłownie, pomieszczenia do rehabilitacji, pracownie i sale lekcyjne. Koszt całej inwestycji oszacowano na ok. 24 mln zł.