Dzień Polskiego Państwa Podziemnego i obchody Dnia Sybiraka

Osiemdziesiątą pierwszą rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego świętowano dziś (27 września br.) w Dębicy. Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi.

Po liturgii przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązanki pod tablicą Polskiego Państwa Podziemnego znajdujacą się na budynku Miejskiego Zarządu Oświaty (dawne MG nr 1). Kwiaty złożono dziś także na symbolicznym grobie Polaków pomordowanych i zesłanych na Sybir, aby uczcić przypadający na 17. września Światowy Dzień Sybiraka. Powiat Dębicki reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka.

Obchody zorganizowali: Miasto Dębica, Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Środowiska 5. Pułku Strzelców Konnych AK oraz Parafia pw. Św. Jadwigi w Dębicy.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego i Dzień Sybiraka

Msza św. w intencji OjczyznyMsza św. w intencji OjczyznyMsza św. w intencji OjczyznyMsza św. w intencji OjczyznyMsza św. w intencji OjczyznyMsza św. w intencji OjczyznyMsza św. w intencji OjczyznyPoczty sztandarowe na mszyPoczty sztandarowe na mszyUczestnicy uroczystościPoczet sztandarowyZłożenie wiązanek pod tablicąZłożenie wiązanek pod tablicąZłożenie wiązanek na cmentarzuZłożenie wiązanek na cmentarzuZłożenie wiązanek na cmentarzuZłożenie wiązanek na cmentarzuZłożenie wiązanek na cmentarzuZłożenie wiązanek na cmentarzuPoczet sztandarowy