Komputery i środki ochrony osobistej dla podopiecznych domu dziecka i rodzin zastępczych

InformacjeOświataInne

Między innymi 53 zestawy komputerowe, 2 520 maseczek oraz 10 600 rękawiczek trafią do dzieci przebywających w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej w powiecie dębickim. Wicestarosta Adam Pieniążek, wspólnie z Haliną Głowacką, wicedyrektor PCPR w Dębicy, przekazał dziś sprzęt i środki ochrony osobistej niezbędne w dobie pandemii.

Zakupy były możliwe dzięki udziałowi Powiatu Dębickiego w projekcie „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020”.

Powiat otrzymał z programu w sumie 188 250 zł, które przeznaczył również na kupno sprzętu audiowizualnego, płynów dezynfekujących oraz wyposażenie miejsca kwarantanny w Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy.

Wicestarosta Adam Pieniążek, w towarzystwie Haliny Głowackiej, wicedyrektor PCPR w Dębicy, przekazuje laptopa Małgorzacie Grabowskiej, dyrektor Domu Dziecka Hanka w DębicyWicestarosta i dyrektor Domu Dziecka Hanka Podpisują dokumentyWicestarosta podpisuje dokumentyDyrektor DD Hanka podpisuje dokumenty w towarzystwie Haliny Głowackiej, wicedyrektora PCPR w Dębicy