Środki ochronne trafiły do placówek pomocowych powiatu dębickiego

InformacjeInne

200 litrów płynu do dezynfekcji oraz maseczki ochronne trafiły do domów pomocy społecznej, Domu Dziecka Hanka, zakładów opiekuńczo-leczniczych oraz schronisk dla bezdomnych w powiecie dębickim. Zostały one przekazane jednostkom wczoraj (6 kwietnia br.) przez Piotra Niedbalca, szefa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy. Pochodzą z zasobów Fundacji KGHM Polska Miedź oraz Agencji Rezerw Materiałowych.

Środki ochrony indywidualnej dla placówek pomocy społecznej i ochrony zdrowia zostały przyznane przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej adekwatnie do ilości placówek na terenie danego powiatu. W piątek (3 kwietnia br.) odebrał je wicestarosta Adam Pieniążek.