Wiceminister Zdrowia z wizytą w dębickim szpitalu i Latoszynie Zdroju

Informacje

Informację o przeznaczeniu przez Ministerstwo Zdrowia dodatkowych środków pieniężnych dla polskich szpitali przywiozła do Dębicy Józefa Szczurek-Żelazko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. – To w sumie ponad 302 miliony złotych, z których państwa szpital również otrzyma wsparcie – mówiła pani wiceminister. Odwiedziła ona dębicki Zespół Opieki Zdrowotnej, aby obejrzeć nową lokalizację oddziału okulistycznego, w którym operuje się przy wykorzystaniu najwyższej klasy sprzętu medycznego.

Starosta Piotr Chęciek informował natomiast o nowym respiratorze, który niebawem trafi do dębickiego szpitala. – Przekazał mi tę wiadomość pan senator Zdzisław Pupa, to dla nas nieoceniona pomoc  – stwierdził Starosta.

Pani Minister, na zaproszenie władz powiatu i gminy Dębica,  odwiedziła także nowoczesny ośrodek leczniczy Latoszyn Zdrój. Wizyta odbyła się w kontekście starań samorządu o status terenu uzdrowiskowego dla sołectw Latoszyn i Podgrodzie.

- Obecnie obie miejscowości posiadają status obszaru ochrony uzdrowiskowej. Status terenu uzdrowiskowego daje dużo większe możliwości, np. w pozyskiwaniu środków unijnych – mówił podczas spotkania Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica.

- W imieniu swoimi i wicestarosty Adama Pieniążka serdecznie dziękuję pani minister za pracę, którą resort zdrowia wykonuje. Jednocześnie wspieramy gminę w temacie Latoszyna Zdroju, to bardzo istotna kwestia dla naszego powiatu – podkreślał Starosta Chęciek.

- Ze swojej strony deklaruję wolę opiekowania się państwa wnioskiem dotyczącym uzdrowiska. Mam nadzieję, że dokumentacja nie będzie budzić żadnych wątpliwości i pozwoli na przyznanie statusu – mówiła wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, zaznaczając, że o interesy dębickiego szpitala i Latoszyna Zdroju mocno zabiega również poseł Jan Warzecha.