Bogu na chwałę, ludziom na ratunek! Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka

InformacjeInne

Wykonują pracę wysokiego ryzyka, są wzywani do gaszenia pożarów, do powodzi, wypadków samochodowych, a nawet, gdy trzeba usunąć gniazdo os. Pytani, czego życzą sobie z okazji swojego święta, najczęściej odpowiadają, że tyle samo powrotów co wyjazdów. Drodzy Strażacy i Druhowie Ochotnicy, w Międzynarodowym Dniu Strażaka, przyjmijcie od nas wyrazy głębokiego szacunku i uznania dla Waszej trudnej i wyjątkowej służby!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy składa się z dwóch jednostek ratowniczo–gaśniczych i działa na terenie całego powiatu. Do jej zadań należy m.in. organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych w czasie pożarów i klęsk żywiołowych, także likwidacja miejscowych zagrożeń oraz nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych. KPPSP Często współpracuje przy tym z jednostkami ochotniczej straży pożarnej. W powiecie dębickim jest ich 66, z czego 14 należy do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego (KSRG).

Dziś pragniemy podziękować wszystkim Strażakom i Druhom Ochotnikom ziemi dębickiej za ich ofiarność i profesjonalizm, a także za upór i konsekwencję w działaniu na rzecz ochrony ludzkiego mienia, zdrowia i życia. Zawsze szczęśliwie wracajcie do swoich domów. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!