Dębickie obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

InformacjeKulturaInne

Mimo wyjątkowych okoliczności, które wymusiły konieczność ograniczonej formy tegorocznych uroczystości, podniosła a zarazem pełna optymizmu atmosfera towarzyszyła dzisiejszym obchodom Święta Narodowego Trzeciego Maja. Mieszkańców reprezentowali przedstawiciele samorządów oraz parlamentarzyści ziemi dębickiej.

Ze względu na epidemię koronawirusa, 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji świętowano w kameralnym gronie. Starosta Piotr Chęciek oraz burmistrz Mariusz Szewczyk, wraz parlamentarzystami i radnymi, złożyli kwiaty przy Pomniku Niepodległości na rynku, pod pomnikiem  św. Jana Pawła II na placu Solidarności oraz pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej na placu Gryfitów w Dębicy.

Uczestnicy uroczystości wzięli także udział w nabożeństwie w intencji Ojczyzny, odprawionym przez ks. Ryszarda Piaseckiego w Kościele pw. Św. Jadwigi.