Komunikat dotyczący pominka Jana Pawła II w Dębicy

InformacjeInne

Szanowni Państwo,
w związku z sytuacją, która miała miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia, polegającą na znieważeniu uczuć religijnych poprzez "udekorowanie" pomnika Jana Pawła II kolorową tkaniną, oraz licznymi apelami i skargami oburzonych tym aktem mieszkańców naszego powiatu, Starosta Powiatu Dębickiego przekazuje komunikat ks. prałata Ryszarda Piaseckiego, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi w Dębicy w sprawie znieważenia pomnika Św. Jana Pawła II na Placu Solidarności w Dębicy.

"Wierzący dębiczanie pragną wyrazić swój sprzeciw wobec takich działań, a także modlić się o zmianę postawy młodych ludzi, którzy opacznie rozumieją wolność i dają się manipulować fałszywymi hasłami tolerancji i miłości.
Okazją do modlitwy będzie dzisiejsze „nabożeństwo fatimskie” z racji 13 dnia miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w kościele św. Jadwigi, skąd procesyjnie udamy się na Plac Solidarności. Zabieramy ze sobą białe lampiony".