„Kwiatek”, II LO, „Jagiełło” i „Ekonomik” wśród najlepszych szkół w Polsce!

InformacjeOświataInne

Cztery szkoły z powiatu dębickiego znalazły się w najbardziej prestiżowym „Rankingu Liceów i Techników 2020 PERSPEKTYWY”, który obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę i świadczy o jakości kształcenia w szkołach określonego typu.

W rankingu głównym techników, uwzględniającym pół tysiąca placówek, Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zajął 36. miejsce i uzyskał złotą tarczę, zaś Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka zdobył 406. lokatę i brązową tarczę.

Z kolei w rankingu liceów, obejmującym 1000 szkół, II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego uplasowało się na 198. pozycji i otrzymało złotą tarczę, natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. króla Wł. Jagiełły zajęło 609. miejsce i zyskało brązową tarczę.

Przy ustalaniu miejsc w rankingu liceów kapituła wzięła pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku szkół zawodowych – oceniono dodatkowo wyniki egzaminów zawodowych.