Młodzi mieszkańcy powiatu posadzili miododajne drzewa

InformacjeOświataInne

Uczniowie szkół średnich z powiatu dębickiego włączyli się dzisiaj (12 listopada br.) w akcję sadzenia miododajnych drzew w ramach kampanii edukacyjnej „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”. Młodzież zasadziła pół setki drzew, z których pszczoły będą mogły pozyskiwać nektar i pyłek kwiatowy. Za wysiłek i poświęcony czas, uczniom oraz ich opiekunom, dziękował Wicestarosta Adam Pieniążek.

Prowadzona akcja ma zwiększyć świadomość młodzieży na temat środowiska przyrodniczego, zachęcić do indywidualnego dbania o pożytki dla pszczół oraz do czynnego podejmowania  działań służących ochronie środowiska.

Powiat Dębicki otrzymał sadzonki drzew (klona, lipy, akacji) od organizatora kampanii - Samorządu Województwa Podkarpackiego. Zadanie „Sadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim” jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

SZCZEGÓŁY KAMPANII EDUKACYJNEJ Sadzenie drzew miododajnych