Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Dębicy

InformacjeInne

Modlitwą przy figurze Matki Bożej Niepokalanej  na placu Gryfitów w Dębicy rozpoczęły się wczorajsze (11 listopada br.) obchody Narodowego Święta Niepodległości 2019. Chwilę później Senator Zdzisław Pupa, Poseł Jan Warzecha, Wicestarosta Powiatu Dębickiego Adam Pieniążek, Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski oraz Wicewójt Gminy Dębica Marek Mikrut złożyli przy pomniku symboliczną wiązankę kwiatów w imieniu społeczności ziemi dębickiej.

Następnie zebrani udali się do kościoła pw. Św. Jadwigi, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Po mszy św.  uroczysty pochód, prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą, przemaszerował na Rynek. Tutaj odbyła się dalsza część obchodów z udziałem rodzin Iwanów i Lazarowiczów – krewnych ppłka Adama Lazarowicza ps. „Klamra”, którego imię otrzymał 33. Batalion Lekkiej Piechoty w Dębicy. Uroczystości zakończyły Salwa Honorowa i złożenie kwiatów przy Pomniku Niepodległości. Powiat Dębicki reprezentowali: Wicestarosta Adam Pieniążek, Członek Zarządu Powiatu Marek Jaskółka, Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka, Wiceprzewodnicząca Anna Mazur oraz Radny Łukasz Paluch.