Orszak Trzech Króli 2020 w Dębicy

InformacjeKulturaInne

Już po raz siódmy w Dzień Objawienia Pańskiego rozśpiewany Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dębicy. Po nabożeństwie, odprawionym w kościele pw. Ducha Świętego, w barwnym pochodzie pomaszerowały nieprzebrane tłumy mieszkańców powiatu dębickiego. Tegoroczne jasełka odbyły się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”.

W pięciu krótkich scenach, odegranych na trasie pochodu, aktorzy odnieśli  się do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. W scenariuszu nie zabrakło również akcentów humorystycznych. A gdy trzej królowie oddali już pokłon nowonarodzonemu Jezusowi,  Starosta Dębicki, Burmistrz Dębicy  oraz Proboszcz Parafii  pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy złożyli  uczestnikom orszaku świąteczne życzenia.

Organizatorzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Dębicy przy wsparciu  Urzędu Miejskiego, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.

Koordynator przedsięwzięcia: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Firmy, stowarzyszenia, organizacje, instytucje wspierające wydarzenie: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe TEDEX, Firma Handlowo Usługowa MEGA, a także Omega Pilzno  OSP Nagawczyna, OSP Podgrodzie, OSP Zawada, OSP Nagoszyn, OSP Wola Wielka, OSP Straszęcin, Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Radość”, Ranczo Hucułek, I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół nr 2, Powiatowa Komenda Policji, Nadleśnictwo Dębica, Straż Miejska, Zakład Usług Miejskich w Dębicy, Hufiec ZHP Dębica, Związek Strzelecki „Strzelec” w Dębicy.

Orszaki Trzech Króli tworzyli uczniowie dębickich szkół podstawowych nr 4, 6 i 12.

Scenariusz: Jarosław Markiewicz

Realizacja dźwięku: Sergiusz Smolnicki

Oprawa artystyczna: Dominika Migoń

Oprawa muzyczna i prowadzenie orszaku: Paweł Adamek