Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

0°C
0 km/h
0 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Powiat Dębicki rusza z budową i remontem dróg w gminach Dębica i Pilzno

Powiat Dębicki rusza z budową i remontem dróg w gminach Dębica i Pilzno

InformacjeInwestycjeInne

Jeszcze w tym miesiącu firma Eurovia Polska S.A. rozpocznie kompleksową przebudowę drogi powiatowej w Głobikowej i Braciejowej (gm. Dębica), a Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe ruszy z remontem drogi w Strzegocicach i Słotowej (gm. Pilzno). Powiat zdobył na inwestycje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70 proc. wartości realizacji obu zadań.

W przypadku przebudowy drogi powiatowej nr 1303R Łabuzie - Południk – Kamieniec w gm. Dębica powstanie 4,3 kilometra nowej nawierzchni oraz 2,5 kilometra zupełnie nowego chodnika.  Wyłoniona w przetargu firma Eurovia Polska S.A. zobowiązała się zrealizować zadanie za 5 592 414 zł. Wykonanie przedsięwzięcia ma się odbyć w dwóch etapach. Według przyjętego planu pierwszy zostanie zamknięty do połowy października br., natomiast drugi etap - do końca sierpnia 2021 r.

Remont drogi powiatowej nr 1309R Strzegocice - Słotowa - gr. powiatu - Lubcza w gm. Czarna obejmie natomiast 2,5 kilometra nawierzchni jezdni. Za inwestycję odpowiada Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy, które wyceniło swoją pracę na 2 175 767 zł. Droga ma być gotowa do połowy września tego roku.

Remont i przebudowa dróg w Głobikowej, Braciejowej, Słotowej i Strzegocicach będą realizowane przy wsparciu finansowym gmin Dębica i Pilzno.