Prawie 7,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych 2020 na inwestycje drogowe w powiecie dębickim

InformacjeInwestycjeInne

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych oraz gminnych objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. Dotyczy to w sumie 148 zadań w woj. podkarpackim na łączną kwotę w wysokości 174 247 344 mln zł. Powiat Dębicki otrzymał z tej puli blisko 7,5 mln zł, co stanowi 70 proc. kosztów budowy niezwykle ważnych dróg w gminach Dębica i Pilzno.

- Dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za bardzo wysoki poziom dofinansowania i pani wojewodzie Ewie Leniart za niezwykle sprawne przeprowadzenie procedury naboru do Funduszu Dróg Samorządowych – mówi starosta dębicki Piotr Chęciek - Podziękowania kieruję również do  dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Jacka Drobota i jego pracowników.

Inwestycje, na które przyznano dotacje, to przebudowa drogi powiatowej nr 1303R Łabuzie - Południk – Kamieniec w miejscowości Głobikowa i Braciejowa (wartość zadania: 7 375 621,84 zł) oraz remont drogi powiatowej nr 1309R Strzegocice - Słotowa - gr. powiatu - Lubcza w Strzegocicach i Słotowej (wart. zadania:  3 720 964 zł).

W gminie Dębica powstanie 4,3 kilometra nowej nawierzchni oraz 2,5 kilometra zupełnie nowego chodnika. Natomiast w gminie Pilzno - 2,5 kilometra nowej nawierzchni. - Teraz jak najszybciej procedura przetargowa i ruszamy z pracami – zapowiada starosta Chęciek.

Fot. pixabay