Radni w maskach i rękawiczkach – tak wyglądało posiedzenie Rady Powiatu Dębickiego w nadzwyczajnych warunkach

InformacjeInne

Dzisiaj (29 kwietnia br.) odbyła się dziewiętnasta sesja RP, podczas której omawiano m.in. informacje służb mundurowych nt. bezpieczeństwa publicznego oraz pożarniczego w powiecie, a także przyjęto zmiany w budżecie na 2020 rok.

Ważnym tematem była też sytuacja powiatu dębickiego w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Dla zachowania norm bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych radni – w maseczkach i rękawiczkach - obradowali w kilku pomieszczeniach.

– Do tej pory na terenie naszego powiatu kwarantanną objętych było ok. 2100 osób. Na dzień dzisiejszy przebywają w niej 192 osoby – informował starosta Piotr Chęciek. – W sumie u dziewięciu osób potwierdzono obecność wirusa COVID-19. Siedmioro z nich dzisiaj to już tak zwani ozdrowieńcy.

Starosta dziękował również za profesjonalne i ofiarne podejście do swoich obowiązków pracownikom służby zdrowia oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dębicy.