Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

9°C
9 km/h
1019 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Wyróżniono mieszkańców powiatu dębickiego zasłużonych w sporcie i dla ochrony zdrowia

Wyróżniono mieszkańców powiatu dębickiego zasłużonych w sporcie i dla ochrony zdrowia

InformacjeInne

Gratulacje i odznaczenia wręczono dziś (5 marca br.) podczas sesji Rady Powiatu Dębickiego mieszkańcom zasłużonym w sporcie i dla służby zdrowia. Nagrodzeni za sukcesy w lekkiej atletyce zostali Państwo Jolanta i Konrad Morawczyńscy, którzy należą do czołówki polskich chodziarzy. Natomiast dr n. med. Lesław Ciepiela odebrał ministerialną Odznakę Honorową „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Podziękowania i gratulacje zasłużonym osobom przekazali wspólnie Starosta Piotr Chęciek, Przewodniczący RP Michał Maziarka oraz Wiceprzewodnicząca RP Anna Mazur.

Pan Lesław Ciepiela to pediatra i specjalista neurolog dziecięcy. Zawodowo związany jest z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Dębicy, na swoim koncie posiada m.in. kilka publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych poświęconym zagadnieniom neuroonkologii, chorobom demielinizacyjnym oraz urazom głowy – zwłaszcza sportowym wieku rozwojowego. To również współorganizator cyklicznego wydarzenia sportowego -  Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu.
 
Pan Konrad Morawczyński to zdobywca złotego medalu podczas Halowych Mistrzostw Świata w Toruniu i posiadacz tytułu Mistrza Polski, przywiezionego z Mistrzostw Polski Masters w Zaniemyślu. Pani Jolanta Morawczyńska natomiast może pochwalić się m.in. udanym startem w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters oraz srebrnym medalem, wywalczonym podczas Mistrzostw Polski Masters.