Wyśpiewali razem historię

InformacjeInne

Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w podziemiach kościoła klasztornego Sióstr Służebniczek w Dębicy, odbyła się III edycja Lekcji Śpiewu Patriotycznego „Wyśpiewajmy Razem Historię”. Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Dębickiego.

Każdy uczestnik otrzymał śpiewnik, dzięki któremu mógł bez przeszkód brać udział we wspólnej zabawie. Do wykonania patriotycznych pieśni dołączył również Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, który wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Anną Mazur, zmierzył się z utworem „Wojenko, Wojenko”. Towarzyszyli im prowadzący imprezę Radny Paweł Adamek, Siostra Służebniczka Halina Rosiek, a także chór dzieci z biało-czerwonymi flagami. Swoich sił przy mikrofonie próbowali również m.in. Radna Lucyna Samborska i Sekretarz Powiatu Michał Prażak.