Zmarł prof. Krzysztof Penderecki

InformacjeInne

Z najgłębszym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Krzysztofa Pendereckiego, światowej sławy Kompozytora i Kawalera Orderu Orła Białego. Trudno znaleźć słowa, które oddadzą żal po stracie tak wybitnego Artysty, naszego Krajana, a przede wszystkim zacnego, prawego Człowieka.

Umiłowanie muzyki, nadzwyczajny talent i twórcza wyobraźnia to przymioty, które sprawiły, iż na zawsze już pozostanie On w pamięci jako Osobowość niezwykle wyjątkowa, Postać szczególnie ważna dla Polski i społeczności ziemi dębickiej oraz Autor niepowtarzalnych kompozycji, stanowiących bezcenną wartość dla całego świata muzyki.

Dziś, w tych trudnych chwilach, na  ręce Najbliższych Zmarłego, pragniemy złożyć podziękowania za dbałość Mistrza o edukację młodych artystów w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach, a także za niezapomnianą atmosferę, wrażenia i emocje, dostarczane przez Jego dzieła.

Całej Rodzinie i Bliskim przekazujemy szczere wyrazy współczucia oraz słowa otuchy. Wyrażamy nadzieję, że czas złagodzi poczucie bolesnej straty.

Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek
Wicestarosta Adam Pieniążek