Anioły zagrały dla Ksawerego

InformacjeKultura

Blisko 21 tys. zł przyniosła szósta edycja koncertu charytatywnego „Anioły są takie ciche ... dzielimy się swoim talentem, pomagając innym”. Tym razem organizatorzy zbierali fundusze na rzecz chorego na nowotwór oka kilkumiesięcznego Ksawerego Ciebienia.

Dzisiejszą imprezę (13 lutego br.), przy wsparciu Powiatu Dębickiego, zorganizowali wspólnie II Liceum Ogólnokształcące i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Piotr Chęciek.

Przedsięwzięcie każdego roku ma dwojaki wymiar - z jednej strony oznacza realną pomoc dla chorej osoby, z drugiej -  mocno angażuje młodzież w bezinteresowne działania na rzecz potrzebującego człowieka. Rok temu Anioły grały dla cierpiącej na nowotwór kości Natalii, absolwentki II LO w Dębicy, natomiast 2 lata temu – dla dzieci chorych na mukowiscydozę.

Podczas tegorocznego koncertu, na scenie dębickiego Domu Kultury MORS, można było zobaczyć i posłuchać m.in. zespołu DIVERSION, Maję Jaszcz - finalistkę programu „Szansa na Sukces”, tancerzy szkoły „Soul Dance” z Dębicy oraz Szkoły Tańca Sportowego AKSEL z Rzeszowa, a także podopiecznych rzeszowskiego Klubu Akrobatyki.