Uczcili pamięć patronki miasta

InformacjeKultura

Dzisiaj (16 października br.) odbyły się Miejskie Obchody Patronki Miasta św. Jadwigi. W uroczystościach uczestniczył Starosta Dębicki Piotr Chęciek.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Świętej Jadwigi zaproszeni goście, uczniowie dębickich szkół podstawowych i Miejska Orkiestra Dęta w barwnym korowodzie przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie delegacja samorządowców złożyła symboliczną wiązankę.

Druga część obchodów rozpoczęła się pod figurką św. Jadwigi Śląskiej przy Ratuszu. W tym miejscu m.in. starosta, organizatorzy wydarzenia i inni zaproszeni gości złożyli kwiaty. Następnie w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się sesja naukowa. Jej gościem specjalnym był dr. Piotr Drąg z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wygłosił on wykład pt. „Święta Jadwiga Śląska, patronka społecznej wrażliwości”.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Dębica, Parafia pw. Świętej Jadwigi w Dębicy, Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy, a także Stowarzyszenie Dziesiątka.