Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

11°C
4 km/h
1005 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Centrum Nauki Kopernik ponownie zawita do Dębicy!

Centrum Nauki Kopernik ponownie zawita do Dębicy!

InformacjeOświata

23 listopada br. przyjedzie do Dębicy Centrum Nauki Kopernik. Rodzinny Piknik Naukowy „Potęga umysłu – radość i zabawa” udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Pod okiem animatorów warszawskiego Centrum Nauki Kopernik uczestnicy pikniku będą mogli dowiedzieć się: ile waży powietrze, które jest nad nami? Skąd się bierze ciśnienie atmosferyczne? Dlaczego alpiniści nie mogą odpocząć przy szklance mocnej herbaty? Na stoisku pt. „Muzyka” zwiedzający dowiedzą się: czym jest dźwięk dla fizyka, a czym dla artysty? Jak działa metronom? Czy wszystko może być instrumentem?

Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy serdecznie zapraszają na to wspaniałe wydarzenie, które odbędzie się w budynku II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy przy ul. Sportowej 24, od godz. 9.00 do godz. 15.00. Będzie można zobaczyć ponad 20 fantastycznych pokazów i prezentacji przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębicy i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

INFORMACJA O PIKNIKU

MAPA

PROGRAM

PLAKAT