Finał powiatowego konkursu o trudnej, wojennej przeszłości ziemi dębickiej

InformacjeOświataInne

Znamy zwycięzców konkursu „Niemieckie obozy pracy przymusowej w Pustkowie przy poligonie Waffen SS Truppenübungsplatz Heidelager w latach 1940-1944”, który swoim patronatem objął Starosta Powiatu Dębickiego.

Spośród dziesięciu finalistów konkursu wyłoniono troje zwycięzców. Miejsca na podium wywalczyli: Julian Gaweł (I), Kamila Jamróg (II) oraz Gabriela Łakomy (III). Pozostali wyróżnieni to: Sylwia Ciebień, Marcelina Fil, Mikołaj Matłok, Aleks Puchała, Alicja Rojek, Roksana Stec i Paweł Wolak.

Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie-Osiedlu, przy współpracy z rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Zmagania o tematyce historycznej odbyły się z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznicy ewakuacji obozów.

FOT. ECPiP