Kacper z `Mechanika` i jego drużyna to najlepsi programiści w Polsce!

Kacper z "Mechanika" i jego drużyna to najlepsi programiści w Polsce!

InformacjeOświata

Narzędzie informatyczne stworzone przez zespół Kacpra Potyrały, ucznia Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, zostało uznane przez jury prestiżowego konkursu HackYeah 2019 za najlepsze i otrzymało główną nagrodę Ministerstwa Cyfryzacji w swojej kategorii. W wydarzeniu, które odbyło się w Nadarzynie koło Warszawy w centrum targowo-wystawienniczym Ptak Warsaw Expo, uczestniczyło niemal trzy tys. osób.

Drużyna, której liderem był Kacper, stworzyła aplikację w kategorii przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji: nowoczesne rozwiązania medialne i ułatwienie spersonalizowanego dostępu do informacji osobom niepełnosprawnym i wykluczonym technologicznie.

Celem tej kategorii był walidator dostępności aplikacji mobilnych, potwierdzający jej zgodność z WCAG 2.1, która wyznacza zasady jakie powinna zachować aplikacja dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Trudność zadania polegała na wykonaniu walidatora po raz pierwszy w Polsce w wersji mobilnej. Głównym patronem projektu Gov Tech był Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP.

Kacper Potyrała jest obecnie uczniem trzeciej klasy technikum w zawodzie technik teleinformatyk. Od wielu lat z pasją interesuje się informatyką, a w szczególności programowaniem. Bierze udział w Hackathonach czyli w maratonach programowania.

ŹRÓDŁO: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy