Kolejne warsztaty dla nauczycieli pod patronatem Starosty Dębickiego

InformacjeOświataInne

Wczoraj (17 października br.) odbyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli historii i przedmiotów humanistycznych. Tym razem tematem zajęć były wybrane zagadnienia z czasów II Rzeczypospolitej.  Wykłady prowadził dr Jacek Magdoń. Następnie uczestnicy zapoznali się z grą edukacyjną „Niepodległa”, wydaną przez IPN, którą każdy otrzymał później w prezencie.

Cykl warsztatów z historii najnowszej jest realizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie i Międzyzakładową Komisję NSZZ Pracowników Oświaty w Dębicy. Pomysłodawczyni projektu to nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy – Aneta Kwolek. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Starosta Powiatu Dębickiego.