Konkurs historyczny pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego

InformacjeOświataInne

„Niemieckie obozy pracy przymusowej w Pustkowie przy poligonie Waffen SS Truppenübungsplatz Heidelager w latach 1940-1944” to tytuł konkursu historycznego, którego pierwszy etap startuje  18 października. Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu i pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego.

W konkursie udział będą mogli wziąć uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu dębickiego. Następnie najlepsi uczestnicy zmierzą się 15 listopada w drugim, finałowym etapie.

Okazją do zorganizowania powiatowego konkursu jest 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznica ewakuacji niemieckich obozów pracy przymusowej przy poligonie Waffen SS Truppenübungsplatz Heidelager. Historyczne zmagania mają na celu popularyzację dziejów ziemi dębickiej z czasów II wojny światowej.

Organizatorami konkursu są Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania.

ZOBACZ PLAKAT

Fot. pixabay