LOT AMS będzie szkolił w „Koperniku” spedytorów i logistyków dla branży lotniczej

InformacjeOświata

Klasy o profilach technik logistyk i technik spedytor w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy zostały objęte patronatem warszawskiej firmy LOT Aircraft Maintenance Services. Dziś (19 lutego br.) podpisano porozumienie w tej sprawie.

Przedsiębiorca oferuje młodzieży praktyki oraz staże. Zapowiada również, że od 2023 r. będzie sukcesywnie zatrudniał osoby do pracy w bazie technicznej przy Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. Zapotrzebowanie LOT AMS na wykwalifikowaną kadrę docelowo może sięgnąć liczby nawet 3800 nowych pracowników.

LOT AMS jest indywidualnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów i jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej oraz Wschodniej. Jej przedstawiciel – Marcin Kwietniak, Dyrektor Biura Marketingu – podkreśla, że Podkarpacie słynie z dobrze przygotowanych absolwentów, dlatego dębicki „Kopernik” to kolejna szkoła w tym regionie, z którą firma podejmuje współpracę.

Podpisane porozumienie oznacza szansę dla młodych, ambitnych ludzi na szybkie zdobycie cennej wiedzy i praktycznego doświadczenia w branży lotniczej. Zawarcie umowy było najważniejszym punktem zorganizowanych przez szkołę obchodów święta patrona ZS nr 4. Wydarzeniu towarzyszyły m.in. rozstrzygnięcie konkursu „Świat się kręci” oraz pokaz fryzur w wykonaniu uczennic profilu technik usług fryzjerskich.