Porozumienie o edukacji ekonomicznej młodzieży podpisane przez Starostów

InformacjeOświata

Dzisiaj (24 października br.) w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy przy współpracy ze Starostwem Powiatowym zorganizowany został Dzień Kariery. Przedsięwzięcie kierowane było do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu dębickiego, którzy za niedługi czas będą stali przed ważnym wyborem szkoły ponadpodstawowej.

W trakcie trwania wydarzenia Starosta Dębicki Piotr Chęciek, Wicestarosta Adam Pieniążek oraz Prezes Zarządu Fundacji Warszawskiego Instytutu Bankowości, Waldemar Zbytek podpisali porozumienie w sprawie edukacji młodzieży w dziedzinie ekonomii i finansów pn. „Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów – współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego”.

Zaproszeni prelegenci: Anna Wilczyńska, Katarzyna Rostowska-Machnik, Anna Pocheć oraz Sławomir Gleń, starali się przekazać młodzieży wskazówki, które ułatwią im dokonanie odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia oraz rodzaju placówki. Młodzież mogła dowiedzieć się też co brać pod uwagę w czasie podejmowania decyzji oraz czym się kierować, aby niczego nie żałować i spełniać się w wybranym przez siebie zawodzie.

Imprezę zakończyło rozstrzygnięcie konkursu „Praca moich marzeń”. Jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach: praca literacka, plastyczna i fotograficzna. Zdobywcy podium zostali nagrodzeni, a upominki wręczyli: Pani Renata Zięba, Dyrektor ZS nr 4 oraz Piotr Chęciek, Starosta Dębicki.