Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2019

InformacjeOświata

Wczoraj (14 października br.) w LO im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia Starosta Piotr Chęciek, Wicestarosta Adam Pieniążek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka wręczyli najlepszym pedagogom i najzdolniejszym uczniom wyróżnienia i gratulacje. Czwórka nauczycieli otrzymała Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, 25 nauczycieli odebrało Nagrody Starosty Powiatu Dębickiego, a 11 uczniów dostało stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Dyrektor szkoły Jolanta Rębiś wręczyła również nagrody dla trójki nauczycieli LO w Pilźnie, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie na przestrzeni lat najbardziej przysłużyli się szkolnej społeczności. Dwóch pedagogów awansowało też na stopień nauczyciela mianowanego.

Uroczystość była okazją do przybliżenia sylwetki pochodzącego z Pilzna patrona szkoły – Sebastiana Petrycego, wybitnego polskiego lekarza, filozofa i tłumacza przełomu XVI i XVII. Na zakończenie programu słowno-muzycznego, przygotowanego przez grono pedagogiczne i młodzież, swój mini-recital zaprezentowała absolwentka szkoły Katarzyna Kurek – obecnie solistka zespołu Hideaway.

ZOBACZ NAGRODZONYCH