Rajd Szlakiem Partyzanckim 2019

InformacjeOświataInne

Dzisiaj (21 października br.) odbyła się ciekawa lekcja historii w plenerze - Rajd Szlakiem Partyzanckim 2019, zorganizowany przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy. W przedsięwzięciu, jak co roku, brali udział uczniowie szkół średnich powiatu dębickiego. Podczas startu dopingował ich Wicestarosta Adam Pieniążek.

Wędrówkę, która rozpoczęła się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Gumniskach, urozmaiciły rajdowe zadania w formie współzawodnictwa drużyn. Trasa rajdu obejmowała fragment Szlaku Partyzanckiego, tereny górzyste i leśne, a jej całkowita długość wyniosła około 10 km. Uczestnicy, na zakończenie rajdu, mogli posilić się przy wspólnym ognisku. Powiat Dębicki ufundował nagrody dla szkół biorących udział w wydarzeniu.