Woda głównym tematem XIV Sejmiku Ekologicznego Powiatu Dębickiego

InformacjeOświata

Po raz XIV przy współpracy Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy zorganizowany został (11 grudnia br.) Sejmik Ekologiczny pod nazwą „Oblicza wody”. W wydarzeniu wzięła udział młodzież z dębickich szkół ponadpodstawowych. Starosta Piotr Chęciek zabierając głos nawiązał do istotnej roli wody w życiu każdego człowieka oraz zachęcał do używania jej w rozsądny sposób.

Magdalena Depa – Muniak, Jolanta Soboń, Magdalena Kaczmarczyk, Jolanta Ciba oraz Magdalena Kusiba jako prelegentki w przygotowanych prezentacjach poruszały tematy związane z tematem przedsięwzięcia: znaczenie wody w życiu człowieka, fakty i mity o przysłowiowej „kranówce”, ocena wód powierzchniowych województwa i powiatu oraz nawadnianie gospodarstw rolnych w kontekście ochrony gleb i wód. Opiekunami merytorycznymi sejmiku były Agnieszka Malinowska, Lucyna Maziarka, Anna Depa oraz Marzena Kowalczyk.

Wydarzenie miało na celu zwiększenie ekologicznej świadomości wśród młodzieży, zwrócenie uwagi na problem dotyczący wody – jej braku, zanieczyszczeń etc. oraz wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy.