I Podkarpacki Maraton Biologiczny

Wydarzenia

I Podkarpacki Maraton Biologiczny organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy przy współpracy Starostwa Powiatowego w Dębicy. Przedsięwzięcie planowane jest dnia 14 lutego 2020 roku w auli I Liceum w Dębicy.

Głównym założeniem organizatorów jest promowanie wśród młodzieży szkół średnich zwłaszcza profili biologiczno-chemicznych znaczącej roli nauk przyrodniczych w życiu każdego człowieka. Tematyką "maratonu" jest szeroko rozumiana biologia.  Przedsięwzięcie ma charakter wykładowy, podczas którego uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach profesorów akademickich. Wśród zaproszonych szkół znalazła się młodzież pięciu liceów województwa podkarpackiego. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Podkarpacki Kurator Oświaty, TVP Rzeszów oraz Starosta Powiatu Dębickiego.

Fot. pixabay