dziennStarostwo Powiatowe, PTVR i II LO współorganizują od kilku lat Powiatowy Konkurs Dziennikarski. W tym roku uczestnicy wypowiadali się na jeden z dwóch tematów: Dębiczanin, który miał wpływ na rozwój lub promocję naszego miasta i regionu. oraz Czy politycy, samorządowcy są autorytetem dla młodego pokolenia?

Jury po długich debatach przyznało następujące nagrody:
na poziomie szkół średnich:
I miejsce Gabrieli Mróz za pracę pt.: "To nie tylko pieniądze",
II  miejsce ex quo Katarzynie Kos za artykuł pt.: "Polityk autorytetem - czy to jest możliwe?" i Gabrieli Plucie za tekst pt.: "Nowe autorytety",
III miejsce Justynie Berlik – za pracę pt.: "W polityce głupota nie stanowi przeszkody", czyli o wpływie "brudnej polityki na irracjonalną, fanatyczną część młodzieży”, opiekunem prac licealistek jest p. Grzegorz Zych.
W tej kategorii przyznano również wyróżnienie Katarzynie Pawełko z Warsztatów Terapii Zajęciowej (opiekun p. Lucyna Macon).

Wśród gimnazjalistów:
I miejsce zajęła Hanna Bek z MG nr 1 za pracę pt.: "Rodzinna debata" (opiekun p. Marta Szczyrek).
II miejsce otrzymała Agnieszka Gruszka z MG nr 3 za pracę pt.: "Na sam szczyt i dalej", (opiekun p. Barbara  Kmiecik-Niedziela),
III miejsce przypadło Annie Dydo również z MG nr 3 za tekst pt.: "Kolejowe rewolucje".

Z nagrodzonymi pracami będzie można się zapoznać już niebawem w internetowym wydaniu Pismoka.

Zdjęcia udostępnione przez II LO w Dębicy