DSCF3722Złoty Jubileusz oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną świętował 19 maja br. Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy. Obchody rozpoczęły się nabożeństwem w Kościele pw. Ducha Św. Uroczysta gala odbyła się natomiast w Domu Kultury „Kosmos”, gdzie organizatorzy podsumowali 50 lat działalności placówki i podziękowali darczyńcom oraz przyjaciołom szkoły za ich przychylność.

- Składamy wyrazy uznania za odkrywanie w młodych ludziach ich zdolności i pasji oraz za szczególną troskę o potrzeby uczniów – gratulował  pracownikom ZSS Starosta Andrzej Reguła. Poinformował również, że Powiat dokłada wszelkich starań, aby w niedługim czasie szkoła przeprowadziła się do budynku na terenie dawnej jednostki wojskowej w Dębicy, gdzie zostaną zapewnione optymalne warunki do nauki i rozwoju dzieci i młodzieży.

Po części oficjalnej, wychowankowie ZSS wystąpili w programie artystycznym, a następnie pokrojono jubileuszowy tort. Spotkanie zakończono piknikiem pełnym atrakcji: odbywały się gry, zabawy, konkursy, nie zabrakło też biesiadowania przy grillu.