starostwoDofinansowanie pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 w ramach Osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna. Pieniądze mają przyczynić się do poprawy jakości kształcenia w powiecie dębickim poprzez modernizację infrastruktury dydaktycznej szkół zawodowych.

Podniesienie poziomu ksztaÅ‚cenia zawodowego ma nastÄ…pić dziÄ™ki stworzeniu w szkoÅ‚ach warunków zbliżonych do tych, które panujÄ… w realnym Å›rodowisku pracy zawodowej. PrzedsiÄ™wziÄ™cie realizowane bÄ™dzie w oparciu o istniejÄ…cÄ… bazÄ™ dydaktycznÄ… i zakÅ‚ada doposażenie pracowni i warsztatów oraz zakup materiałów dydaktycznych dla 13 pracowni w czterech obiektach: Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego,  Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych, Centrum KsztaÅ‚cenia Praktycznego, w Technikum nr 1 oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. J. PawÅ‚a II w DÄ™bicy.

Dofinansowanie z RPO, o które postaraÅ‚ siÄ™ WydziaÅ‚ Rozwoju, Inwestycji i ZamówieÅ„ Publicznych w Starostwie Powiatowym, wynosi dokÅ‚adnie 794 077,59 zÅ‚ (co stanowi 85 proc. wydatków kwalifikowanych - 934 208,94 zÅ‚). Wartość ogółem zaplanowanych inwestycji to 1 149 077,00 zÅ‚. Prace majÄ… potrwać do koÅ„ca bieżącego roku.

Przedmiot projektu:
1) Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Kwiatkowskiego w Dębicy - jedna pracownia: elektryczna i elektroniczna,
2) Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy - dwie pracownie (grafiki reklamowej oraz pracownia marketingu),
3) Centrum Kształcenia Praktycznego – dwie pracownie (systemów automatyki i systemów mikroprocesorowych oraz pracownia komputerowa),
4) Technikum nr 1 oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - osiem pracowni (pracownie i warsztaty, w których odbywa się kształcenie w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik teleinformatyk, technik cyfrowych procesów graficznych, technik budownictwa oraz elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz izolacji przemysłowych i monter izolacji przemysłowych, a także warsztaty - spawalnia).