21 09Trasą Pilzno – Dębica – Kozłów gm. Dębica przebiegał XVI Ogólnopolski Spływ Kajakowy „WISŁOKA 2016”. Impreza odbyła się 25 czerwca br. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Poseł na Sejm RP Jan Warzecha, Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Przewodniczący Rady Miasta Dębica Szczepan Mroczek oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński.

Impreza, jak co roku, przyciągnęła sporą grupę kajakarzy z różnych zakątków Polski, łącznie w spływie udział wzięło 103 kajakarzy. Na rzece o bezpieczeństwo kajakarzy cały czas dbali: Komandora Spływu Wojciech Papiernik, ratownicy wodni Ola Siembab i Maksymilian Ozga oraz załoga ambulansu.

Trasa, jaką podczas spływu mieli do pokonania kajakarze, została podzielona na dwa etapy. Pierwszy - o długości ponad 15 km - prowadził przez malownicze tereny Gminy Pilzno, Gminy Dębica, Miasta Dębica i zakończył się wspólnym posiłkiem na tamie w Dębicy. Meta drugiego etapu, jak i całego spływu, znajdowała się w Kozłowie, na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Jałowce”, gdzie na uczestników czekał poczęstunek. Trasa drugiego etapu była nieco krótsza, lecz nie mniej wyczerpująca.