29 19Udzielanie pierwszej pomocy, orientacja w trudnych warunkach terenowych oraz strzelanie do tarczy - to konkurencje, w których rywalizowali młodzi w Zawodach Sportowo-Obronnych dla klas szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym oraz pododdziałów organizacji „Strzelec” z powiatów administrowanych przez WKU Mielec. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Urząd Miasta Dębica, Urząd Gminy Czarna oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mielcu. W zawodach wzięło udział 13 zespołów dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatów: mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, dębickiego i kolbuszowskiego.

Rywalizację rozpoczęto od strzelania z karabinku sportowego do tarczy - trudna dyscyplina wymagająca od zawodników skupienia i celnego oka. Zmagania odbyły się na strzelnicy LOK w Ropczycach.

Natomiast w lasach w Chotowej młodzi ludzie wystartowali w biegu na orientację - trzyosobowe zespoły musiały w ciągu godziny odnaleźć pięć wskazanych na mapie punktów. Uczestnicy prezentowali również swoją wiedzę w zakresie udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej. Udział w zawodach był dla młodzieży nie tylko walką o zwycięstwo, ale przede wszystkim próbką prawdziwej szkoły życia.

Podsumowanie zawodów odbyło się na terenie GRAND Chotowa Hotel SPA & Resort, gdzie najlepsi zawodnicy otrzymali puchary. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki i żołnierską grochówkę.

ZOBACZ WYNIKI