image011Staropolskie utwory oraz zupełnie nowe kompozycje słowno-muzyczne prezentowali uczestnicy I Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Polski my naród...” pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego. Przegląd został zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie, Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Podczas festiwalu, który odbył się 21 października br. w CKiB, wystąpiło ośmioro solistów i sześć zespołów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestników oceniało jury: pani Marta Fortuna z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy (przewodnicząca jury), pan Jerzy Brotoń, Prezes Stowarzyszenia „ Orkiestra Dęta - Gmina Dębica”, a także pan Marcin Ciszek, Dyrektor CKiB w Pustkowie-Osiedlu. Powiat reprezentowała pani Anna Wilczyńska, Dyrektor Wydziału Edukacji.

Laureatami festiwalu zostali:
• w kategorii solistów - I miejsce - Joanna Stryczek z I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy z piosenką „Matczyne ręce”, II miejsce - Maria Barnaś z ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu, która wykonywała piosenkę „Wolność”, III miejsce - Sara Drozd z II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy z piosenką „Tchnienie wolności”.
• W kategorii zespołów - dwa I miejsca dla „Zespołu z Kwiatka” w składzie: Łucja Cieśla, Przemysław Tomasiewicz, Sylwia Stelmach, Weronka Soboń, Bartosz Jamróz, Marcin Żal z ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy za piosenkę „Byś wolny był” oraz dla Zespołu wokalno-instrumentalnego z II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy w składzie: Marlena Marć, Magdalena Stachnik, Sebastian Krasiński, Jakub Uriasz, Aleksandra Baran, Zofia Świerczek, Dawid Ferenc za piosenkę „Panie Generale”. Jury nie przyznało II i III miejsca.

ZOBACZ ZDJĘCIA (udostępnione przez ZSZ w Pustkowie-Osiedlu)