piotrKonkurs wiedzy o samorządzie powiatowym to drugi etap projektu „Samorząd przyjazny edukacji", przygotowany przez: Annę Wilczyńską – Dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym oraz Dorotę Sadkowską z ZSZ w Pustkowie-Osedlu. Pierwsza część polegała na przeprowadzeniu lekcji, poświęconej tematyce samorządu powiatowego. Druga część natomiast na rozwiązaniu testu wiedzy, złożonego z 25 pytań, opracowanego głównie w oparciu o Ustawę o samorządzie powiatowym oraz Ustawę o pracownikach samorządowych. W konkursie udział wzięło 20 uczniów ze szkół: ZS nr 2, ZSZ nr 1, ZS nr 4, ZSE, I LO w Dębicy oraz ZS w Brzostku.

I miejsce zdobył Piotr Arast z ZSE w Dębicy, II miejsce przypadło Natalii Krystek z ZS nr 2 w Dębicy, a III miejsce wywalczyła Weronika Lesiak z ZSE w Dębicy.

Poza nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, laureaci otrzymali nagrody specjalne – na jeden dzień Piotr wcieli się w rolę Starosty Powiatu Dębickiego, Natalia zostanie Wicestarostą, zaś Weronika przejmie obowiązki Dyrektora Wydziału Edukacji.

Terminy sprawowania funkcji będą indywidualnie uzgadniane ze zwycięzcami.