254125417-34- W dzisiejszym świecie sport może być doskonałym narzędziem, skutecznie wykorzystywanym dla celów charytatywnych, promocyjnych czy marketingowych – mówił podczas Podsumowania Osiągnięć Sportowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2016/2017 Wicestarosta Mateusz Pasek. - Dlatego przywiązujemy tak dużą wagę do dbałości o wysoki poziom edukacji w sferze kultury fizycznej w powiecie dębickim. Bo przecież ta dbałość, ta inwestycja w rozwój sportowych pasji naszej młodzieży, w perspektywie czasu przekłada się na innowacyjne, aktywne i przede wszystkim zdrowe społeczeństwo.

Wicestarosta dziękował również uczniom, nauczycielom wychowania fizycznego, organizatorom sportu oraz samorządowcom za ich zaangażowanie w promocję sportowego stylu życia. - Podziękowania należą się tym bardziej, że w roku szkolnym 2016/2017 Powiat Dębicki zajął drugie miejsce na Podkarpaciu za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz uzyskał czwartą lokatę w Licealiadzie – przypomniał Wicestarosta.

Wyróżnione osoby otrzymały puchary, dyplomy i nagrody. Uroczystość odbyła się wczoraj (czwartek, 9 listopada br.) w Hali Sportowej ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy. W trakcie spotkania zebrani obejrzeli efektowne popisy wychowanków zespołu tanecznego „Image – Dance” oraz Dębickiego Klubu Kyokushin Karate. Na zakończenie goście częstowali się "Rogalami Marcińskimi" z Cukierni Bassara w Dębicy. Dębickie Starostwo Powiatowe kupiło wypieki, by wesprzeć Stowarzyszenie "Z Potrzeby Serca", działające na rzecz osób niepełnosprawnych w naszym powiecie.

WYNIKI PODSUMOWANIA SPORTOWEGO POW. DĘBICKIEGO