98745874-25- Julia i Tomek swoim sukcesem potwierdzają, że warto inwestować w potencjał młodych, uzdolnionych zawodników. Pomogliśmy finansowo w ich wyjeździe na VII Mistrzostwa Świata Kung Fu w Chinach, a oni przywieźli do Dębicy cztery srebrne medale. To najlepiej wydane pieniądze na promocję powiatu dębickiego – mówił podczas konferencji prasowej w firmie Olimp Labs Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. Natomiast Piotr Kula, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Olimp Labs zapowiedział, że firma rozpocznie współpracę z Wicemistrzami.

Spotkanie odbyło się początkiem grudnia br. w siedzibie firmy Olimp Laboratories w Pustyni. Jego najważniejszymi uczestnikami byli 16-letnia Julia Augustyn oraz 26-letni Tomasz Bilut – mieszkańcy Dębicy, reprezentanci Polski podczas tegorocznych VII Mistrzostw Świata Kung Fu w Chinach, podwójni Wicemistrzowie Świata w formach: ręcznej i ze sztyletami. Zawodnikom towarzyszył ich trener Robert Maślanka ze Szkoły Sztuk Walki VO THUAT THANH.

W trakcie konferencji sportowcom wręczone zostały podziękowania, gratulacje i nagrody. – Jesteśmy dumni, że nasz Samorząd mógł pomóc w wyjeździe do Chin. Ogromna w tym zasługa Radnego Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka, który zasygnalizował taką potrzebę i mocno zabiegał o to wsparcie – mówił Wicestarosta Pasek.

Piotr Kula z Olimp Labs podkreślał z kolei, że Zarząd firmy od wielu lat stawia na rozwój sportowych talentów, dlatego bez wahania przystał na pomysł Wicestarosty Mateusza Paska, aby docenić osiągnięcia młodych dębiczan. – Chcemy zaoferować Tomkowi i Julii profesjonalne, indywidualne wsparcie, między innymi z zakresu dietetyki i suplementacji na podstawie badań wysiłkowych, które zostaną przeprowadzone w naszym laboratorium – poinformował Piotr Kula.

- To dla nas świetna wiadomość, ogromna radość, że tyle osób docenia nasz wysiłek. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z firmą Olimp będziemy nadal się rozwijać i osiągać wysokie wyniki – nie kryli satysfakcji sportowcy.

VII Mistrzostwa Świata Kung Fu w Chinach rozegrały się w dniach 7 do 11 listopada 2017 r. Udział w nich wzięło ponad 4 tys. zawodników z 52 krajów w konkurencjach Kung Fu i Tai Chi.