DSCF9290W sobotę (7 września br.) odbyły się II Dębickie Senioralia. Wydarzenie zainaugurowała msza święta w Kościele Ducha Świętego w Dębicy, po której tłum uczestników przemaszerował na płytę dębickiego rynku.

Po uroczystym rozpoczęciu imprezy organizatorzy, jak i zaproszeni goście zabrali głos, a byli to m.in.: Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, Poseł na Sejm RP Zdzisław Gawlik, Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Czesław Łączak.

Seniorzy korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji: specjalistycznych porad zdrowotnych, w ramach których rozdawana była Karta Seniora, degustowali regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz słuchali koncertu, na którym królowała muzyka lat 80. Nie zabrakło również DJa, który poprowadził dyskotekę urozmaiconą konkursami dla uczestników.

Głównym celem Dębickich Senioraliów było zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. Ponadto dzięki uczestnictwu zróżnicowanej wiekowo grupy uczestników, możliwa była integracja międzypokoleniowa, co zapewne przyczyni się do wymiany doświadczeń oraz zacieśni więzi.

Organizatorami wydarzenia byli: Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębica oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.