13 02- Jesteście szkołą, która znakomicie łączy tradycję z nowoczesnością, naukę zawodu z przedmiotami humanistycznymi. Kształcicie młodych ludzi w kierunkach odpowiadających potrzebom rynku pracy. Wasi uczniowie zdobywają laury w konkursach i olimpiadach na szczeblach rejonowym i ogólnopolskim. Serdecznie Wam gratuluję wszystkich sukcesów – zwrócił się do kadry Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. Życzenia składał w dniu obchodów 65. Jubileuszu popularnego „Kwiatka”.

Uroczystość odbyła się 3 czerwca w Stodole Sportowej usytuowanej w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wśród szacownych gości jubileuszowej imprezy znaleźli się, między innymi przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., współpracującej z „Kwiatkiem”. Przybyli też absolwenci szkoły, jej uczniowie oraz rodzice.

Zebranych powitała Joanna Dymitrowska, Dyrektor ZS nr 2. Przypomniała trudne początki szkoły, która rozpoczynała swoją działalność we wrześniu 1950 roku, nie posiadając nawet własnej siedziby. Szkoła została stworzona, aby kształcić przyszłą kadrę pracowników dla potrzeb ówczesnego Zakładu Przemysłu Gumowego w Dębicy, a później Dębickich Zakładów Opon Samochodowych „Stomil”. Przez lata placówka rozwijała się i poszerzała swoją ofertę edukacyjną.

- Dzisiaj, w skład naszego zespołu szkół, wchodzą liceum ogólnokształcące oraz technikum informatyczne, elektryczne i elektroniczne – mówiła Dyrektor Dymitrowska. Dodała, że technikum już od kilku lat zajmuje wysoką pozycję w ogólnopolskim rankingu szkół. - Od 2 lat jesteśmy w pierwszej pięćdziesiątce polskich szkół, co daje nam tak zwaną Złotą Tarczę. Natomiast wśród szkół podkarpackich plasujemy się w pierwszej trójce. W ten sposób wyrobiliśmy sobie rozpoznawalną i cenioną markę „Kwiatek” – nie kryła dumy Joanna Dymitrowska. Podkreśliła, że szkoła ściśle współpracuje z Centrum Kształcenia Praktycznego. Może się również pochwalić certyfikowanymi Ośrodkami Kształcenia w dziedzinach: informatycznej, elektrycznej i elektronicznej oraz certyfikowanym Ośrodkiem Spawalnictwa.

- Składam serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji. Dziękuję Państwu za troskę o losy szkoły. Wierzę, że „Kwiatek” oraz Starostwo czeka owocna współpraca – mówił Starosta Andrzej Reguła, wręczając list gratulacyjny Dyrektor Joannie Dymitrowskiej.

Organizatorzy obchodów zadbali, by goście dobrze bawili się tego dnia. Dla zebranych przygotowano między innymi quiz dotyczący dziejów „Kwiatka”, prezentację gier komputerowych stworzonych dla Firmy Oponiarskiej, przedstawienie teatralne, występ szkolnego zespołu muzycznego, a także wspólne grillowanie.

ZOBACZ NAJWAŻNIEJSZE DATY W HISTORII SZKOŁY