14 03Znamy finalistów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Polscy Poeci dla Małych i Dużych”. Liryczne zmagania zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy.

W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu młodych recytatorów z powiatu dębickiego. Rywalizowali oni w pięciu kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli, uczniowie klas I-III szkół podstawowych, klas IV-VI, gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

- Głównym celem naszego konkursu była integracja dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Również rozbudzenie u młodych uczestników zdolności twórczych i talentów, a także rozwijanie i wyzwalanie kreatywności – mówią organizatorzy.

Najlepszymi recytatorami w poszczególnych kategoriach okazali się: Kornel Bachoń (kat. I), Patrycja Strzyż (kat. II),   Karolina Koziczkowska (kat. III), Przemysław Kupiec (kat. IV), Jagoda Jakubek (kat. V). Na uczestników czekały nagrody i dyplomy.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU