15 06Zwiedzanie Grunwaldu, pokazy walk rycerskich, koncert Łan Love oraz piknik – to część atrakcji, jakie przygotowano w tym roku dla uczestników XXI Ogólnopolskiego Finału Samorządowego Konkursu  Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Ostródzie. Pomysłodawcą konkursu jest Fundacja „Świat na Tak”, która poprzez promowanie idei wolontariatu wspiera bezinteresowne działania młodzieży na rzecz potrzebujących.

Finałowy zjazd młodych wolontariuszy w Ostródzie odbył się w dniach 12 -14 czerwca br. Wzięli w nim udział również laureaci XV Powiatowej Edycji Konkursu w Dębicy: Katarzyna Grych, Karolina Krok, Karolina Surman, Arkadiusz Tomasiewicz, Agnieszka Górska, Marta Polniaszek oraz Gabriela Kamaj.

W ciągu 15-letniej historii „Ośmiu Wspaniałych” w Powiecie Dębickim, nasi reprezentanci sześciokrotnie stawali na najwyższym podium wśród laureatów ogólnopolskich. W 2001 roku sukces odniosła Katarzyna Kaczka, w 2002 – Magdalena Jabłonka, a 4 lata później - Mateusz Cebula. W 2011 roku triumfowała Daria Wasilewska, w 2012 – Katarzyna Bizoń, natomiast przed rokiem – Patryk Machaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA (Autor: Marcin Dudziak)