16 13Doniosły Jubileusz świętowali 17 czerwca pracownicy, uczniowie oraz absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Dębicy. Tego dnia obchodzono 120 rocznicę powstania „dwójki”.

- To dzięki nauczycielom, uczniom i ich rodzicom Szkoła Podstawowa numer 2 cieszy się dziś dużym uznaniem. Jest instytucją, która rzetelnie przygotowuje dzieci do dalszego życia. Jest miejscem, w którym rozwój uczniów odbywa się w sposób harmonijny i przemyślany, we współpracy ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym – uważa Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, który przekazał szkolnej społeczności list gratulacyjny z okazji chlubnej rocznicy. List – w imieniu Starosty, jego Zastępcy i Przewodniczącego Rady Powiatu – wręczył dyrekcji szkoły Zbigniew Sroczyński, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji.

„Dwójka” rozpoczęła obchody uroczystą mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy. Po zakończeniu nabożeństwa, jego uczestnicy podążyli w barwnym korowodzie na teren szkoły, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę. Chwilę później zebrani udali się na jubileuszową galę, którą zorganizowano w gościnnych progach pobliskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka.

- Jubileusz jest dla nas okazją do spojrzenia wstecz, ale również inspiracją do dalszych, ambitnych przedsięwzięć i działań – stwierdziła podczas uroczystości Dorota Piękoś, Dyrektor SP nr 2, która szefuje „dwójce” od 21 lat. - Życzymy nauczycielom i uczniom, aby ich codzienna praca przynosiła zamierzone efekty i owocowała rozwojem szkoły – mówi Starosta Andrzej Reguła.