18 18Czternaście drużyn wzięło udział w XIV edycji Turnieju Wiedzy o Bankowości i Rynku Kapitałowym pod hasłem „Oszczędzaj z głową”. Zawodnicy rozwiązywali test, prezentowali przygotowane przez siebie stoiska wystawowe oraz plakaty reklamujące produkty bankowe.

Konkurs został zorganizowany 18 czerwca przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy. W zmaganiach wystartowało jedenaście reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych oraz trzy z gimnazjów. - Gimnazjaliści spisali się bardzo dobrze. Konkurowali na równi ze starszymi kolegami – mówi Barbara Pelczar-Białek, Dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Dębicy, która zasiadała w jury konkursu.

Najwyższe noty otrzymała drużyna z klasy III a w ZSE reprezentująca Bank Gospodarki Żywnościowej. Drugie miejsce zdobyli uczniowie gimnazjum w Zespole Szkół w Słotowej (Bank Spółdzielczy w Pilznie), natomiast trzecie – zespół z klasy II a ZSE (Getin Bank). Pozycje czwarta i piąta przypadły kolejno młodzieży: z klasy III rg ZSE (Credit Agricole) oraz I r ZSE (ING Bank Śląski).

Turniej miał na celu kształtowanie przedsiębiorczych postaw u młodzieży, propagowanie wiedzy dotyczącej banków, rynku kapitałowego oraz zasad inwestowania. - To bardzo cenna inicjatywa. Uczniowie mogli wykazać się posiadaną wiedzą merytoryczną na temat bankowości, kreatywnością oraz umiejętnością własnej prezentacji. Bez wątpienia stanęli na wysokości zadania, a wiedzę i doskonalone kompetencje z pewnością wykorzystają w przyszłości – chwali młodych uczestników Dyrektor Barbara Pelczar-Białek.