25 13Uroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy.  W trakcie gali nagrodzono ponad 30 nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową. Kilkunastu uczniów odebrało również Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016. To uhonorowanie wysiłku, jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.

Obchody odbyły się 14 października br. w Domu Kultury „Mors”. Zostały zorganizowane przez II Liceum Ogólnokształcące oraz Wydział Edukacji w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Wśród gości znaleźli się między innymi parlamentarzyści i samorządowcy Ziemi Dębickiej.  Wojewódzkiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie reprezentowała Pani Hanna Stasicka, St. Wizytator.

- Data 14 października utrwaliła się w naszej świadomości jako święto nauczycieli, ale pamiętajmy, że Dzień Edukacji Narodowej to również święto wszystkich pracowników oświaty oraz uczniów – zwracał się do zebranych Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. W trakcie swojego wystąpienia, Starosta gratulował nauczycielom i stypendystom ich sukcesów.

Nagrody Kuratora Oświaty otrzymali nauczyciele: Iwona Stasiowska – II LO, Leszek Żyłka – I LO oraz Joanna Dymitrowska – ZS nr 2.

Laureaci Nagrody Starosty: Ludmiła Stelmach–Kołodziej – I LO, Wiesław Ostafin – I LO, Sylwia Szuba-Cyran – I LO, Marek Święch – ZS Brzostek, Bogusława Strzyż – ZSS, Jadwiga Łukaszewska – ZSZ Pustków-Osiedle, Magdalena Łączak – II LO, Grażyna Bakalarska – II LO, Marta Czekaj – II LO, Jacek Ochab – CKP, Halina Kmiecik – PPP, Ryszard Szuba – ZS nr 4, Agnieszka Matłok – ZSE, Grzegorz Horosz – ZS nr 2, Małgorzata Burdzy – ZS nr 2, Wojciech Maruszak – ZSZ nr 1, Maria Kasprzyk – ZSZ nr 1, Ewa Cieśla – ZSZ nr 1 oraz Jerzy Sierakowski – ZSZ nr 1.

Nagrody Dyrektora II LO otrzymali nauczycieli: Magdalena Kusibab, Sławomir Surowiec, Marta Hyjek, Małgorzata Czachor, Katarzyna Buszek, Dorota Nowak, Lucyna Prażak, Maciej Kita, Bogumił Skrętkowski oraz Barbara Żołądek.

Stopień nauczyciela mianowanego otrzymali: Marta Gorczyca - Madras (PPP), Roksana Kamińska (PPP), Elżbieta Kurzawa (ZS Brzostek), Ewelina Dudziak (ZSS), Paweł Stachnik (ZSS) oraz Magdalena Kusibab (II LO).

Stypendyści Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Szymon Szostak – I LO, Robert Żurek – II LO, Gabriela Bielecka – LO Pilzno, Magdalena Bugaj – ZSZ Pustków-Osiedle, Klaudia Frankiewicz – ZSZ Pustków-Osiedle, Gabriela Krzyżak – ZS nr 4, Monika Lipa – ZSE, Cezary Zięba – ZSZ nr 1, Kinga Loś – ZS nr 2, Artur Czernia – ZS nr 2 oraz Magdalena Święch – ZS Brzostek.