DSCF8190Ponad 130 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego wzięło udział w X Sejmiku Ekologicznym, który odbył się 2 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Młodzi ludzie przysłuchiwali się ciekawym prelekcjom dotyczącym zdrowego stylu życia. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Zespół Szkół nr 4 w Dębicy.

Jednym z prelegentów była pani Lucyna Samborska, Prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, a jednocześnie Wiceprzewodnicząca Naczelnego Sądu Aptekarskiego w Warszawie. W trakcie swojego wykładu, dzieliła się ważnymi informacjami, zawierającymi odpowiedź na pytanie „Czy ziołolecznictwo może zastąpić farmakoterapię lekiem chemicznym?”.

Innym, omawianym podczas spotkania tematem była rola treningu i odżywiania w życiu młodego sportowca. Interesujące fakty dotyczące tej kwestii, przedstawił słuchaczom pan Mariusz Bachurski, dyplomowany trener osobisty oraz instruktor bodybuilding i sportów siłowych.

Natomiast pani Urszula Binduga z Wydziału Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wygłosiła wykład pod wiele mówiącym tytułem: „Jesteś tym, co jesz – niebezpieczne dodatki do żywności”. Z kolei pani Magdalena Depa-Muniak z firmy Apetyt na Zdrowie Dietetyczny Catering przekonywała młodzież, że właściwe odżywianie jest opłacalną inwestycją w dorosłość.

Obradom przysłuchiwali się m.in. panowie: Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła.