miniatura 115558888O zagrożeniach w sieci, prawnych aspektach cyberprzestępczości i zaletach biblioterapii w nowoczesnym procesie edukacji rozmawiali uczestnicy powiatowej konferencji pod hasłem „Jak ochronić dzieci przed cyberprzemocą?”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, przy współpracy z dębicką filią Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego.

Konferencja odbyła się wczoraj (7 marca br.) w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Uczestniczyło w niej ok. 120 dyrektorów szkół, nauczycieli, bibliotekarzy oraz pedagogów. Omawianą tematykę przybliżyli prelegenci: Wanda Matras-Mastelarz, Adiunkt w Katedrze Bibliotekarstwa i Czytelnictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Andrzej Iskrzycki z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Tomasz Totko z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.