DSCF1062W jubileuszowej imprezie wzięło udział ponad 40 wystawców. Wśród nich byli przedstawiciele stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, warsztatów terapii zajęciowej, szkół oraz indywidualni rękodzielnicy. Uczestnicy prezentowali ceramikę artystyczną, wyroby regionalne, dekoracje i wypieki. Dzięki ich staraniom, zwiedzający mieli okazję podziwiać wielobarwny kalejdoskop symboliki i wartości Świąt Wielkiej Nocy.

Konkurs odbył się w Niedzielę Palmową (20 marca br.). Do hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy zjechali mieszkańcy Ziemi Dębickiej i goście z ościennych powiatów. Kiermasz miał przede wszystkim promować i przypominać rodzime, chlubne tradycje, ale zwiedzający mogli również zrobić oryginalne, przedświąteczne zakupy.

Podczas imprezy nagrodzono uczestników startujących w czterech kategoriach: pisanka, ozdoba świąteczna, ciasto oraz stół wielkanocny. O wyborze zwycięzców i wyróżnionych decydowało jury w składzie: Marzena Baum-Gruszowska (przewodnicząca) – kustosz Muzeum Regionalnego w Pilźnie, Barbara Bassara-Poprawa – właściciel dębickiej Cukierni „Bassara”, Bożena Czernicka z firmy „Poltino” w Leżajsku, Agnieszka Majba-Pochwat – Redaktor Naczelna Tygodnika Obserwator Lokalny, Agnieszka Osak – artystka, absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Piotr Chęciek – Radny Powiatu Dębickiego.

Dyplomy i  bony finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, uczestnikom i laureatom konkursu, wręczyli Starosta Andrzej Reguła i Roman Ciszek, Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU